YK BAŞKANI MESAJI

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin, aynı zamanda birer sanayi ülkesi olmaları elbette tesadüf değil…

Sürdürülebilir istihdamın anahtarının sanayileşme olduğunu bilen ve 70 yıla yaklaşan süredir üretim sevdasından vazgeçmeyen bir ailenin ferdi olarak, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve sosyal problemlerden çıkış yolunun “üretim” olduğunu görüyorum.

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip ülkemizin kalkınması, gelişmiş ülkelerin refah seviyesine ulaşabilmesi yapmamız gereken çok iş var.  Genç işsizliğimize çözüm bulmak istiyorsak; her yıl iş gücüne yeni katılan 900 bin gencimize iş ve aş vermek istiyorsak; döviz ihtiyacımızı yüksek faizle borçlanmak yerine bu ihracat yaparak karşılamak zorundaysak; sürdürülebilir ve sürekli bir büyüme sağlamak istiyorsak, tek reçetemiz sanayileşme…

Ülkemizde üretim yapan her şirketin bu bilinçte olması, üretmekten asla vazgeçmemesi gerekiyor.  Deri makinaları imalatında dünyanın en büyük üreticisi Özdersan, o şirketlerden biri. Sektörümüzde her zaman en iyiyi, en kaliteliyi, müşterimize en verimli çözümü sunmayı ilke edinen şirketimiz, güçlü finansal yapısıyla ihracat yapmaya, ülkemize döviz kazandırmaya, nitelikli ve aidiyet gücü yüksek çalışanlarının sayısını artırmaya devam ediyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” sözünden yola çıkarak, sektörümüzde dünyanın en büyük kalesini inşa etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Ancak yaptıklarımızı asla yeterli görmüyoruz.

Daha büyük hedeflere koşar adım ilerleyecek güce, iradeye, bilgiye ve beceriye sahibiz… 3 nesildir ahlâkla ve dürüstlükle yoğurulmuş 38 yıllık deneyimimizi, ürettiğimiz her ürüne yansıtıyor, müşterilerimize en uygun çözümleri sunmayı görev biliyoruz.

Bizi bugünlere ulaştıran tüm çalışanlarımıza, müşterilerimize, tedarikçilerimize yürekten teşekkür ediyoruz…

 

Atilla Özbek

Özdersan Deri Makinaları Ltd. Şti.

Yönetim Kurulu Başkanı