ÖZDERSAN HAKKINDA

Şirket Profilimiz

Türk sanayisinin gelişme sürecine girdiği 1950 yılında makina üretimine ilk adımlarını atan İzmirli Özbek Ailesi, 70 yıla yaklaşan sanayicilik yolculuğuna da başlamış oldu. Otuz yılı aşkın süre farklı sektörlere makina imalatı yapan aile, 1980’li yıllara gelindiğinde, o güne kadar edindiği bilgi ve deneyimi farklı makinaların imalat alanlarında değerlendirme kararı aldı.

Atilla Özbek’in öncülüğünde 1981 yılında kurulan Özdersan Deri Makinaları Limited Şirketi, bugün “deri makinaları sektöründe dünyanın en büyük üreticisi” ünvanıyla, “Türk Malı” kalitesi ve güvencesinin temsilcisi olarak, ülkemizi küresel pazarlarda başarıyla temsil ediyor.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 7 bin metrekare alanda faaliyetlerini sürdüren Özdersan, üretiminin yüzde 70’i ihraç ederken; başta İtalya, Rusya ve Çin olmak üzere yaklaşık 50 ülkede kendi markasıyla müşterileri ile buluşuyor.

Büyükbaş (Buzağı), Küçükbaş (Keçi, koyun vd) ve Yünlü Deri (kürk, av hayvanları vd) segmentlerinde 55 farklı tipte makina imalatı yapabilme imkan ve kabiliyetinin yanı sıra müşterilerine temel mühendislik hizmetleri sunan; fiyat, teslimat, kalite, eğitim ve satış sonrası teknik destek çalışmalarıyla yüzde yüz müşteri memnuniyetini esas alan Özdersan, deri sanayisinde üretken ve sonuç odaklı Ar-Ge faaliyetlerini sürdürüyor.

Üretimde verimliliği artırmak ve kapasite maksimizasyonda sürdürülebilir başarı çıtasını yakalamak üzere, iş süreçlerinde sürekli iyileştirme çalışmaları yapan Özdersan, sektöründe Endüstri 4.0’a uyumu da büyük ölçüde tamamlamış durumda.

Kendi markasını taşıyan yüksek teknoloji ürünü makinaların teknik servislerini, 2017 yılında itibaren internet üzerinden veren şirketimiz; Türk sanayisinin, Türk mühendis ve işçilerinin başarısını dünyaya kabul ettirmenin haklı gururunu yaşıyor.